YÖK Başkanı Saraç, Rektör Elmastaş'a atama kararnamesi takdim etti

Videoyu Aç YÖK Başkanı Saraç, Rektör Elmastaş'a atama kararnamesi takdim etti
A
a

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından yeni Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a, atama kararnamesi ve belgesi takdim etti.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne 6 Şubat 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atanan Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nda düzenlenen törenle YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından Atama Kararnamesi ve Belgesi takdim edildi.

YÖK Başkanı Saraç tarafından takdim edilen Atama Kararnamesi üzerine Rektör Prof. Dr. Elmastaş, “6 Şubat 2021 tarihi itibariyle 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ilgili maddeleri kapsamında Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne atandım. Bu önemli görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç’a ve YÖK üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ise Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a başarılar dileyerek, kendisine ve Üniversiteye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.