Losev

DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan Tatvan'da halk buluşmasına katıldı

Videoyu Aç DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan Tatvan'da halk buluşmasına katıldı
A
a

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Bitlis’in Tatvan ilçesinde gerçekleştirilen halk buluşmasına katıldı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Bitlis’in Tatvan ilçesinde gerçekleştirilen halk buluşmasına katıldı.

İlçe girişinde önü kesilen Bakırhan ve beraberindekiler mitinge dönen halk buluşmasının yapıldığı ilçe binası önüne kadar yürüyüş düzenledi. “Tatvan sizinle gurur duyuyor” sloganları atan binlerce kişi, Kürtçe ve Türkçe açtıkları “Özgürlük kendini yönetmekle başlar” yazılı pankartla yürüyüşe geçti. Yürüyüşe çok sayıda kişi damlardan, araçlarından zafer işaretleri ile destek verdi.

Yürüyüşün yapıldığı alanda “Tecride hayır, barış hemen şimdi” ve “Rêya 3’yemîn rêya çareseriyê ye” yazılı pankart asıldı.  Burada özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşunda bulunuldu. Burada kitle hep bir ağızdan, “Biji berxwedanan zindanan” sloganları attı.

İlçe adaylarının selamlama ve konuşmasının ardından söz alan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, karşılaştığı coşku karşısında, “ 31 Mart’ta Kürtleri, dilimizi, toprağımızı tanımayanlara büyük bir ders vereceksiniz” dedi. Said-Nursi, Seyit Ali’ye minnet duyduğunu söyleyen Bakırhan, “Bu saydığım değerli insanlar, geçmişte bugün bizim yapmış olduğumuz işleri yapıyordu. Kürtlerin dili, kültürü için büyük bedeller ödediler. Saygı ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.