Bitlis Eren Üniversitesinde yeni bir laboratuvar açıldı

Bitlis Eren Üniversitesinde (BEÜ) araştırma ve eğitimde kullanılmak üzere yeni bir laboratuvar hizmete açıldı.

Videoyu Aç Bitlis Eren Üniversitesinde yeni bir laboratuvar açıldı
A
a

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, Prof. Dr. Zeki Argunhan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı açılış programı Merkezi Dersliklerde gerçekleştirildi.

Birçok araştırmanın yapılabileceği cihazların yer aldığı laboratuvardan hem öğrenciler hem de akademisyenler faydalanacak.

Açılışta konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, üniversitelerin eğitim vermenin yanında araştırma görevlerini de ifa ettiğini söyledi. Rektör Yardım açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugün bir laboratuvarımızı daha üniversitemize kazandırıyoruz. Arkadaşlarımız laboratuvarı büyük bir özveri ile güzel bir şekilde düzenlediler. Hem öğrencilerimiz hem de akademisyenlerimiz bu laboratuvardan faydalanacak. Üniversiteler sadece eğitim öğretim vazifesi üstlenmezler, aynı zamanda araştırma vazifesi de vardır üniversitelerin. Bu laboratuvarımız eğitimde uygulamaya yönelik faaliyetlerde de kullanılacak. Araştırma yapacak akademisyenlerimize de inanıyorum ki çok güzel hizmet verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle laboratuvarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Yapılan açıklamanın ardından kesilen kurdele ile laboratuvar hizmete açıldı. Açılışa katılanlar daha sonra laboratuvardaki cihazları yakından inceleyerek, cihazlara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.