Losev

BEÜ'de güz döneminde uzaktan eğitim yapılacak

Videoyu Aç BEÜ'de güz döneminde uzaktan eğitim yapılacak
A
a

Bitlis Eren Üniversitesi Senatosu, Koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı'nda bütün birimlerdeki derslerin ağırlıklı olarak uzaktan eğitim yoluyla yapılması kararını aldı.

Ağırlıklı olarak derslerin uzaktan eğitim yoluyla verileceği belirtilen kararda, “Sadece Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Yüksekokulu'nun bazı bölüm ve programlarındaki uygulamalı derslerin bir bölümü ilk 8 hafta uzaktan eğitim yoluyla sonraki haftalarda yüz yüze verilecektir. Alınan kararlar, covid-19 salgınının seyrine göre yeniden değerlendirilecektir.” denildi.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bütün dünyayı etkisi altına alan küresel salgın haliyle ülkemizi ve üniversitemizi de etkilemektedir. En değerli varlığımız olan öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Bu nedenle derslerimizi ağırlıklı olarak uzaktan vereceğiz. Gönül isterdi ki, onlarla bir arada olabilelim ve eğitim öğretim faaliyetlerimizi yüz yüze yapalım. Ümit ediyorum ki ülke olarak en kısa sürede bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatırız. Bu vesile ile bütün öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize, bütün sağlık çalışanlarına ve şehrimize sağlık ve esenlikler dilerim.” şeklinde konuştu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.