Tatso ve İmo'dan Girişimcilik Kursu Açılacak

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bitlis Temsilciliği işbirliğiyle uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu açılacak.

Videoyu Aç Tatso ve İmo'dan Girişimcilik Kursu Açılacak
A
a

Düzenlenecek olan kurslarla ilgili bilgilendirmede bulunan TATSO Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İMO Bitlis Temsilcisi Cengiz Şahin, TATSO ve İMO işbirliği ile 13-16 ve 20-23 Kasım 2017 tarihleri arasında toplam 50 kişilik 2 ayrı kurs açılacağını söyledi.

Kurstan faydalanmak isteyen kişilerin İş-Kur Bitlis İl Müdürlüğüne başvurarak kurs kaydı yapması gerektiğini ifade eden Cengiz Şahin, Girişimcileri iş kurmaları konusunda bilgilendirmek, eğitmek, cesaretlendirmek ve desteklemek amacıyla TATSO ve İMO işbirliği ile uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu açıyoruz. Girişimcilik kursu adı altında katılımcılara işletme, finansman, pazarlama, reklam, satış, iş hukuku, kariyer gelişimi ve iş kurma becerileri kazanma konularında 4 gün sürecek olan toplam 32 saatlik eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Kursumuza kayıtlarımız devam etmektedir. İş fikri olan herkesi kursa başvurmaya davet ediyoruz. Başvuruda bulunmak isteyenlerin İş-Kur Bitlis İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

Yapılacak müracaatların ardından ilk 25 kişilik kursumuzu 13–16 Kasım tarihleri arasında, ikinci 25 kişilik kursumuzu ise 20-23 Kasım 2017 tarihinde açmayı planlıyoruz. İhtiyaç ve talep olması durumunda da yeni kursların açılması için girişimlerimiz devam edecektir. İnşallah bu kursları başarı ile tamamlayacak olan girişimcilerimiz sayesinde yeni iş yerleri ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır. Bu arada yılbaşından bugüne kadar Tatvan Belediyesi, Adilcevaz Belediyesi, Bitlis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve odamız işbirliği ile 370 kursiyerimizi eğittik, son kurslarımız ile birlikte bu sayı 470 olacak dedi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.