Losev

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Toplantısı Düzenlendi

Videoyu Aç Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Toplantısı Düzenlendi
A
a

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ev sahipliğinde, Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

TATSO Başkanı Bilal Adabağ, Bitlis Tarım ve Orman İl Müdür’ü Rıfat Çelik, KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya, Tatvan Tarım Müdürü Ali Kurban, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ecvet Avcı, Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naim Nadir, Ziraat Odası Başkanı M. Şefik Kızılca, ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara, TATSO yönetim ve meclis üyeleri ile TATSO üyesi yatırımcı ve müteşebbislerin katılım sağladığı toplantı oldukça verimli geçti.

Toplantıda; Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü uzmanlarınca konuyla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Toplantıda konuşan TATSO Başkanı Bilal Adabağ’da Bitlis’in tarımdaki rolüne dikkat çekerek, kentin Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlarla daha da güçlü hale geleceğine inandığını ifade etti.

Tarımın ekonomik kalkınmadaki önemli rolünü vurgulayan Adabağ, tarım alanındaki başarılı çalışmalarından ötürü Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletti.

Bitlis Tarım ve Orman İl Müdür’ü Rıfat Çelik ise, Bitlis’in özellikle tarım alanında adından söz ettirmeye başladığını ifade ederek, Bitlis'in tulum peyniri, balı, kuru fasulyesi ve patates üretimi ile alakalı bilgiler verdi.

Rıfat Çelik ayrıca; 2006'dan bu yana 130 projenin üzerinde destekleme yapıldığını bildirdi.

Düzenlenen toplantı, sorulan soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.