Hizan'da Kur'an Kursu öğrencileri etkinlik düzenledi

Hizan'da, Kur'an kursunu tamamlayan öğrenciler yıl sonu etkinliği düzenledi.

Videoyu Aç Hizan'da Kur'an Kursu öğrencileri etkinlik düzenledi
A
a

İlçe Müftüsü Tahir Erçin, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte kurslara katılarak Kur'an-ı Kerim okumasını öğrenen öğrencilere yönelik ailelerinin de katılımıyla program düzenlediklerini söyledi.

21 Haziran'da "Gel Bu Yaz Kur'an'ı Gönlüne Yaz" temasıyla başlayan ve 12 Ağustos'ta son bulan kurslarda, 120 öğrencinin Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiğini belirten Erçin, hadis ezberleme etkinliğinde, 60 öğrencinin hadislerin tamamını Arapça olarak da ezberleyerek ödül almayı hakettiğini söyledi.

Erçin, Öncelikle kurslarda büyük özveriyle görev alan bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocuklarını camilere ve Kur'an kurslarımıza göndermek suretiyle yavrularının Kur'an-ı Kerim öğrenmelerine vesile olan anne ve babalara teşekkür ediyorum. Kurslarımıza devam eden öğrencilerimizi de canı gönülden tebrik ediyorum. Peygamber efendimiz bir hadislerinde kıyamet günü kendi gölgesinde gölgelenecek yedi sınıf insan arasında gençliğini Allah'a ibadetle geçiren kişiyi de sayıyor. Kurslarımızda yavrularımıza doğru ve sahih bilgiyi vermeyi, sadece Allah'a kul olmayı anlattık. Peygamberimizin bizler için örnek olan üstün ahlakıyla ahlaklanmayı öğretmeyi amaç edindik.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.