Hizan'da YGS Motivasyon semineri verildi

Videoyu Aç Hizan'da YGS Motivasyon semineri verildi
A
a

Hizan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek öğrencilere motivasyon semineri verildi.

Hizan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek öğrencilere motivasyon semineri verildi.

Hizan Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen seminere katılan Belçika Kraliyet Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ali Önel, öğrencilere YGS'de yapması gerekenleri anlattı.

Hizan İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet İnan ise, yaklaşan YGS'de öğrencilerin başarı oranını arttırmak amacıyla motivasyon semineri düzenlediklerini söyledi.
"Öğrencilerimiz sene boyunca yüksek bir tempo ile YGS'ye hazırlandılar." diyen İnan, şöyle konuştu:

"Ders çalışmanın yanında sınavda yapılması gereken önemli konular var. Bunlar sınava giren bir öğrenci eğer çok stres yaparsa sene boyunca ne yaptıysa onu o heyecanla unutur, hiç bir şey yapamaz duruma gelir. Biz de bunun için gerekli çalışmalar yapmaya başladık. Son sınıf öğrencilerimiz için düzenlediğimiz seminerde konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Önel, öğrencilerin sınav esnasında yapması gerekleri anlatarak onlara motivasyon sağladı. Hafta sonu sınava girecek tüm öğrencilerimiz için başarılar diliyorum."
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.