Bitlis Belediyesi Köy Çocuklarını Tiyatro İle Buluşturuyor

Bitlis Belediye Tiyatrosu, “Tiyatrosuz Çocuk Kalmasın”projesi kapsamında merkezden uzakta, kent imkanlarından faydalanamayan köylerde bulunan öğrenciler için “Hacivat ve Karagöz” adlı oyunu sahnelemeye devam ediyor.

Videoyu Aç Bitlis Belediyesi Köy Çocuklarını Tiyatro İle Buluşturuyor
A
a

Bitlis Belediyesi tarafından kurulan tiyatro ekibi, köy köy gezerek tiyatroyu köy çocuklarıyla buluşturuyor. Daha önce hiç tiyatroya gitme imkanı bulamayan köy çocukları, Bitlis Belediyesi Tiyatro ekibi sayesinde tiyatro oyunu izlemenin mutluluğun yaşıyor.

Tiyatronun koordinatörü Cihan Olan, belediye bünyesinde kurulan tiyatro topluluğu sayesinde çeşitli faaliyetler sürdürdüklerini söyledi.Proje kapsamında köy okullarında okuyan ve hiç tiyatro izlememiş öğrencilere oyunlarını sergilediklerini anlatan Cihan Olan, "Bizi izledikten sonraki heyecanları, sevinçleri ve neşeleri, çalışırken çektiğimiz bütün sıkıntılara değiyor. Çocuklar, izledikten sonra bizi bir kere daha görmek istediklerini söylüyorlar. Bize sarılıp öpüyorlar. Sevgilerini o şekilde bize gösterip, oyuncularımızla ilgileniyorlar." diye konuştu. Bu gösterilerde desteklerini bizden esirgemeyen Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu'na teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.