Oktay Subaşı Tarafından Fotoğraf Sunumu Yapıldı

Üniversitemiz Tatvan MYO Öğretim Elemanı ve Fotoğraf Sanatçısı Öğr. Gör. Oktay Şubaşı tarafından Tatvan MYO Etkinlikleri kapsamında “Fotoğraf Sunumu” adlı program yapıldı. Program, Tatvan MYO Konferans Salonu’nda 12 Nisan Perşembe günü gerçekleşti.

Videoyu Aç Oktay Subaşı Tarafından Fotoğraf Sunumu Yapıldı
A
a

Dünyanın en büyük fotoğraf yarışması olan 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödüllerinde finale kalan ve kelebekler ile ilgili fotoğraf çalışmaları Anadolu Jet Dergisinde yayınlanan Öğr. Gör. Oktay Subaşı tarafından çekilmiş makro ve doğa fotoğrafları beğeniyle izlendi.

Fotoğrafın mesleği dışında zaman zaman doğa kaçışlarında kendisi için yol arkadaşı olduğunu belirten Öğr. Gör. Oktay Subaşı, fotoğraf ilgisinin ana omurgasını oluşturan kelebekler ve kuşlardan oluşan doğa fotoğraflarını ve doğaya kaçışları sırasında yaptığı seyahatlerden oluşan daha farklı fotoğrafların sunumda yer aldığını söyledi. İzlenilen fotoğrafların çoğunun Van Gölü Havzasında çekildiğini belirten Subaşı; “Van Gölü Havzası inanılmaz bir zenginliğe sahip. Bölgenin gerek iklim özellikleri gerek bitki çeşitliliği gerek coğrafi özellikleri bu varlıkların bu bölgede yaşamaları için uygun ortam oluşturuyor.” dedi. Bitki çeşitliliğin kelebekler için önemli yaşam alanı oluşturduğunu da vurgulayan Subaşı, Türkiye’de 420, Avrupa’nın toplamında 500 ve Van Gölü Havzasında ise 230 tür kelebek bulunduğunu belirtti. Van Gölü Havzasındaki kelebek türlerinin bazılarının sadece bu bölgede yaşadıklarına değinen Subaşı konuşmasında, teknik eğitim ve ekipmana sahip olunduğu takdirde bu tür fotoğrafların rahatlıkla çekilebileceğini ifade etti.

Söyleşi şeklinde gerçekleşen sunuma Tatvan MYO Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cahit Taşdemir’in yanı sıra çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenci katıldı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.