Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Nemrut Krater Gölü'ne yaban hayvanlar için yem bırakıldı

Videoyu Aç Nemrut Krater Gölü'ne yaban hayvanlar için yem bırakıldı
A
a

Tatvan sınırları içerisinde bulunan Nemrut Krater Gölü çevresine yaban hayvanları için Tatvan Belediyesi ekipleri ve AKUT Arama Kurtarma Derneği tarafından belirli alanlara yaklaşık 1 ton yem bırakıldı.

Tatvan' da yaban hayvanları için Tatvan Belediyesi ekipleri ve AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri tarafından belirli alanlara yem bırakıldı. Tatvan Belediyesi ve AKUT tarafından tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, yaban hayvanları için Nemrut Krater Gölü'nün belirli kesimlerine yiyecek bırakılarak, kış şartlarından dolayı yiyecek bulamayan hayvanların yiyecek bulabilmesi amaçlandı.

Kar yağışının çok olduğu Nemrut Krater Gölü'nde yaban hayvanlarının aç kalmaması için belirli aralıklarla doğaya yem bırakıldığını söyleyen Tatvan Belediyesi Vetenirer Hekimi Sefer Durmuş," Bu çalışmamız aralıklarla farklı bölgelerde devam edecek. Bugün yine Nemrut Dağı eteklerindeyiz. Yabani hayvanlara yiyecek bırakmak amacıyla AKUT  ile beraber düzenlediğimiz bu etkinliğimiz inşallah kış mevsimi boyunca tekrarlanarak devam edecektir. Buradan herkese sesleniyoruz, evcil hayvanlarımıza evimizde gözümüz kadar baktığımız gibi yemediklerinizi çöpe atmayarak ve israf etmeyerek doğaya bırakalım. Onlar mutlaka bulup yiyeceklerdir. Bu hayatı kurtulacak olan bir yaban hayvanına sebep olacaktır." dedi.

Etkinliğe katılan Bitlis AKUT Arama Kurtarma Derneği Bitlis Başkanı Fevzi Epözdemir, " Bu etkinlikte bizlere destek veren Tatvan Belediyesi'ne çok teşekkür ederim. Hayvanları seviyoruz ve daha önce de söylemiştik, bunu yapmaya devam edeceğiz. Aralıklarla doğaya yem bırakacağız." dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.