Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Doğu Anadolu Bölge hafızlık yarışmasında Tatvan birinci oldu

Videoyu Aç Doğu Anadolu Bölge hafızlık yarışmasında Tatvan birinci oldu
A
a

Hafızlık yarışmasında Doğu Anadolu Bölge Finalinde Bölge birincisi Bitlis oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Doğu Anadolu Bölge Finali yapıldı.

Erzurum İl Müftülüğünün ev sahipliğinde Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali" çevrimiçi olarak düzenlendi.

Erzurum İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmaya Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Kars, Erzurum ve Iğdır il birincileri katıldı.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmada hafızlar Kur’an’ı en güzel şekilde okumak için yarıştı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu Bitlis’i temsilen yarışmaya katılan Tatvan Sakine Kalyoncu Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu öğrencisi Hafız Hatice Çelebi üstün gayret ve başarı göstererek "Bölge Birincisi" oldu. 

Bitlis’in Tatvan İlçesi Sakine Kalyoncu Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu öğrencisi Hafız Hatice Çelebi’yi, hocalarını ve ailesini tebrik eden Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım, hafız Çelebi’ye Türkiye finalinde başarılar diledi.

Bölge bazında yapılan yarışmada 1’inci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Hafız Hatice Çelebi’nin ikinci kez Bitlis’e büyük bir gurur yaşattığını belirten Tatvan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, 16 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek olan Türkiye Finalinde de aynı başarıyı göstererek çıtayı daha yükseklere çekmek için çalışacaklarını ifade etti. Müftü Demirel büyük başarı sağlayarak bölge birincisi seçilen Hatice Çelebiyi ve pandemi sürecinde büyük gayret göstererek onu yetiştiren Hocası Selva Subaşı’yı tebrik etti.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.