Tatvan’da Kızılay gönüllüleri maske ve dezenfektan jeli dağıttı

Türk Kızılayı gönüllüleri tarafından, Bitlis’in Tatvan ilçesinde maske ve dezenfektan jeli dağıtıldı.

Videoyu Aç Tatvan’da Kızılay gönüllüleri maske ve dezenfektan jeli dağıttı
A
a

Koronavirüs (Covit-19) salgınına karşı tedbir amaçlı ilçedeki esnaf ve vatandaşlara maske ile dezenfektan jeli dağıtan Türk Kızılayı Tatvan Şubesi Başkanı Battal Taşar ve Kızılay gönüllüleri kurumları da ziyaret ederek maske dağıtımı yaptı.

Türk Kızılayı tarafından gönderilen dezenfektan jeli ile maskeleri çarşı merkezindeki esnaf ve vatandaşlara dağıttıklarını kaydeden Türk Kızılayı Tatvan Şubesi Başkanı Battal Taşar, aynı zamanda bazı kamu kurumları da ziyaret ederek kurum çalışanlarına maske dağıttıklarını belirtti.

Aynı gün içerisinde çarşı merkezinde yaklaşık bin 800 adet maske dağıttıklarını söyleyen Battal Taşar, “İnsanlar burada kurallara çok dikkat ediyor ve maske takıyor. Buna rağmen biz özellikle farkındalık oluşturmak için çarşı merkezinde maske ve dezenfektan jeli dağıtımını gerçekleştirdik. Ayrıca, gıda ve sıcak yemek dağıtımlarımız var. Bu çalışmalarımız devam edecek. Dünyayı saran bu salgının İnşallah biran önce ilacı bulunur ve bizde daha farklı çalışmalarla faaliyetlerimizi devam ettiririz” dedi.

Dezenfektan jeli ile maske dağıtımına ilgi gösteren vatandaşlar, çalışmalarından dolayı Kızılay gönüllülerine teşekkür etti.

 
Kaynak : Bitlis Bülten


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.