Ölüm meleği cezaevinde öldürüldü

Asistan hemşire olarak görev yaptığı hastanelerde ‘acılarına son vermek’ bahanesiyle onlarca hastayı öldüren Donald Harvey, cezaevinde öldürüldü.

Videoyu Aç Ölüm meleği cezaevinde öldürüldü
A
a

Ölüm meleği lakaplı ABD'li seri katil Donald Harvey cezaevinde öldürüldü. Ömür boyu hapis cezasını çektiği Ohio Hapishanesi'ndeki hücresinde başından darp edilmiş halde bulunan 64 yaşındaki Harvey'nin kurtarılamadığı açıklandı. Harvey, 1987 yılında mahkeme tarafından Ohio ve Kentucky eyaletlerinde asistan hemşire olarak çalıştığı hastanelerde, 37 hastayı öldürmekten suçlu bulunmuştu.
 
ZEHİRLEYEREK ÖLDÜRDÜ
 
Harvey daha sonra, Cincinnati kentinde bulunan Gazi Hastanesi'ndeki 18 kişinin daha ölümünden sorumlu olduğunu kabul etmişti. Sadece hastaları değil, onların yakınlarını da hedef alan seri katil, hastalarını ve yakınlarını öldürmek için onların yemeklerine veya içeceklerine siyanür, arsenik ve fare zehri gibi zehirler kattığını itiraf etmişti. Dört kez ömür boyu hapse mahkûm edilen ölüm meleği, mahkemede sadece insanların acılarına son vermek istediğini savunmuştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.