Bitlis İHH’dan Güroymak’ta iftar yemeği ve yetim giydirme programı

Bitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) tarafından Ramazan çalışmaları kapsamında Bitlis’in Güroymak ilçesinde yetim çocuklar için iftar yemeği organize ederek, yetim giydirme programı düzenlendi.

Videoyu Aç Bitlis İHH’dan Güroymak’ta iftar yemeği ve yetim giydirme programı
A
a

Program kapsamında Güroymak’ta bulunan yetim, yetim aileleri ve maddi durumu iyi olmayan 180 aileye iftar yemeği verilirken, program kapsamında ise yine ilçedeki 120 yetim çocuğa giyim yardımı yapıldı. Giyim yardımları için mağazaya götürülen ve kendi giysilerini kendileri seçen büyük sevinç ve mutluluk yaşadılar.
 
Bitlis İHH olarak yetimlere karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla bu yıl yaptıkları programları il merkezi ve ilçelerine yaydıklarını belirten Bitlis İHH Başkanı Muzaffer Taşcan, hayırseverlerin de desteği ile bu yıl Bitlis genelinde 600 yetim çocuğu giydirip bin 200 kişilik iftar yemeği vereceklerini söyledi.
 
Yetimlere ayrı bir önem verdiklerine vurgu yapan Muzaffer Taşcan “Yetimlere sahip çıkılması gerekir. "Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır" diyen yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu yüzden yetimler bu toplumun bir parçasıdır ve koruyup kullanması, sahip çıkılması gerekir.” Dedi.
 
Yetim giydirme ve iftar programlarına ilk olarak Ahlat ve Adilcevaz’da başladıklarını ve Güroymak’la devam ettiklerini vurgulayan Taşcan, “Bu yılki çalışmalarımız kapsamında, hayırseverlerin de destekleri ile Bitlis genelinde 600 yetim çocuğumuzu giydirip bin 200 kişilik iftar yemeği vereceğiz. Bu kapsamda çalışmalarımıza ilk olarak Ahlat ve Adilcevaz’dan başlayıp Güroymak ile devam ettik. Bu anlamda daha öncesinde Ahlat ve Adilcevaz ilçemizdeki yetim ve ailelerinin yanı sıra maddi durumu iyi olmayan 160 aileye iftar yemeği verirken, yetim 120 çocuğumuzu ise giydirmiştik. Bu kez ise çalışmalarımızı Güroymak ilçemizde gerçekleştirerek, 180 kişilik iftarın yanı sıra 120 yetim çocuğumuzu giyim yardımında bulunduk. Bu çalışmamız Bitlis merkez, Tatvan ve Hizan ilçelerimizde yapılacak. Bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Bitlis İHH olarak bu yıl hayırseverlerin de destekleri ile Bitlis genelinde 600 yetim çocuğumuzu giydirip bin 200 kişilik iftar yemeği vermiş olacağız. Ben bu vesile ile bizlerin bu yardım ve girişimlerde bulunmamıza katkı sunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.