Tatvan’da şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği

Videoyu Aç Tatvan’da şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği
A
a

Tatvan ilçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçedeki şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine yönelik iftar yemeği verildi.

İlçedeki bir restoranda verilen iftar yemeği kapsamında şehit aileleri, gazi ve gazi aileleriyle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ve İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, şehit aileleri, gazi ve gazi aileleriyle birlikte hem iftarlarını açtı hem de sohbet etti. İftar sonrası kısa bir selamlama konuşması yapan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, katılımlarından ötürü şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine teşekkürlerini iletti.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ise, düzenlenen iftar yemeğinin aynı bir anlam taşıdığını ifade ederek, “Mübarek ramazan ayının rahmeti bereketi üzerinize olsun diyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan bu mübarek ramazan ayında bu güzel iftar sofrasına çocuklarıyla, aileleriyle birlikte buraya gelen bizlere onur veren şeref veren şehit ve gazi ailelerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Onlar bu memleket, millet ve vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin emanetleri bizlere emanet olan ailelerinin de bizlerde çok ayrı bir yeri var. Tatvan Kaymakamlığının öncülüğünde burada olmanızın da yine ayrı bir anlam taşıyor. Birliğe beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde rahmeti ve bereketi bol ramazan ayı içerisinde böyle bir programda bir araya gelmekte ayrı bir anlam ifade diyor.” dedi.

EKONOMİ VE DÖVİZ OPERASYONUYLA BU MİLLETE DİZ ÇÖKTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Ülkemizin kritik bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Vali Ustaoğlu, 100 yıldır ülkemize ve milletimize diz çöktüremeyen güçlerin bu kez de ekonomi ve döviz üzerinden bir operasyonla diz çöktürmeye çalıştığını ifade ederek, “Yedi düvelin bizlere diz çöktürmeye çalıştığı bu Anadolu coğrafyasında bunu başaramayanlar son 10 yıl içinde gezi süreci ile başlayan 17 – 25 Aralık ile devam eden 15 Temmuz ile adeta artık bu işi hallederiz diyenler, bunu başaramayanlar son hamleyi bu kez ekonomi üzerinden, döviz üzerinden bir operasyonla bu millete diz çöktürmeye çalışıyorlar. Ama bizler bir olduğumuz sürece, bizler diri olduğumuz sürece, bizim kardeşliğimiz devam ettiği sürece kimse ne bu memlekete ne de bu millete diz çöktüremez. İnşallah memleketimizin üzerinden hesap yapanların hesapları tutmayacağı gibi bayrağımızda göklerde dalgalanmaya devam edecektir. Bu coğrafya çok sıkıntılar çok acılar çekti. İşte burada bulunan 300’ün üzerinde şehit ailemiz en yakınlarını bu memleket, bu bayrak, bu vatan için feda etti. Şu anda nasıl bir ruh ve kararlılıkla gece gündüz demeden mücadele ediliyorsa bundan sonra da bu mücadele kararlılıkla devam edecektir.

Şehitlerimiz müsterih olsun, ruhları şad olsun. Bu coğrafyada hesabı olanlar bir kez daha hüsrana uğrayacaklar biz buna inanıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu memleket için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, aramızda gazilerimiz var, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.