Tatvan’da Osmanlı Şerbeti ikramı devam ediyor

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Tatvan’da Osmanlı Şerbeti ikramı devam ediyor
A
a

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir camide teravih namazı sonrası camii cemaatine Osmanlı şerbeti ikram ederek sohbet ediyor.


Tatvan Belediyesi tarafından geçen sene başlatılan uygulama kapsamında Belediye Başkanı Fettah Aksoy'un da katılımıyla her akşam ilçedeki farklı bir camide teravih namazı sonrası cemaate Osmanlı şerbeti ikram edilerek Osmanlı'dan kalan gelenek devam ettiriliyor. Ramazan ayının ilk günü ilçenin İbadullah (Büyük) Camiinde teravih namazına katılarak camii cemaatine Osmanlı şerbeti ikram eden Başkan Aksoy, Ramazan ayı boyunca ilçedeki tüm camileri ziyaret edeceklerini ve bu uygulamanın her camide hayata geçirilmesini hedeflediklerini belirtti.

İbadullah Camii'nde teravih namazını kıldıktan sonra cemaat ile hasbihal eden Belediye Başkanı Aksoy, "Geçen sene Ramazan ayında Tatvan'da bir gelenek daha başlatmıştık. Şuan o geleneğimizi devam ettiriyoruz. Her gün teravihlerimizi farklı camilerde kılarak teravih namazı sonrası cemaatimize Osmanlı şerbeti dağıtıyoruz. Böyle güzellikleri hemşehrilerimizle paylaşıyoruz. İstanbul gibi büyük şehirlerde teravih namazı sonrası limonata ve soğuk şerbetler dağıtılıyor. Bu güzelliği Tatvan'a kazandırdık. Bu yıl Ramazan ayı boyunca ilçemizdeki her camimize uğrayarak bu uygulamayı gerçekleştirmek istiyoruz. Osmanlı'dan kalan bu geleneği inşallah ilçemizde her yıl devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.