Kaymakam Muhammed İkbal Yelek TÜBİTAK birincisi öğrenciye ödül verdi

Videoyu Aç Kaymakam Muhammed İkbal Yelek TÜBİTAK birincisi öğrenciye ödül verdi
A
a

2020 TÜBİTAK Liselerarası Araştırma projesi yarışmasında Türkiye birincisi öğrenciye Hizan Kaymakamı İkbal Yelek tarafından ödül verildi.

Hizan Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Bitlis İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bedirhan Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemalettin Güngör, Kadir Has Anadolu Lisesi Müdürü Muhittin Korkmaz ve öğrenci Aleyna Korkmaz’ı makamında kabul ederek tebrik etti.

Proje hakkında Kaymakam Yelek’e bilgiler veren okul yönetimi, TÜBİTAK finalinde ilçemizdeki Kadir Has Anadolu Lisesi öğrencisinin hazırlamış olduğu ’Karnesiz Ara Tatilin Eğitim Paydaşlarındaki Yansımaları’ konusunda proje hazırlayan öğrencimizin Sosyoloji alanında Türkiye birincisi olduğunu dile getirdiler.

Kaymakam Yelek, başarıdan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, "Başta öğrencimiz olmak üzere okul yönetimini tebrik ediyorum. Bu tarz bilimsel, teknolojik ve sosyal araştırma projelerini okullarımızda öğrencilerimize aşılamak ve dolayısıyla bu tür yarışmalara daha çok projeyle katılmak gerekmektedir” dedi.

Kaymakam Muhammed İkbal Yelek, TÜBİTAK yarışmasında birinci olan Aleyna Korkmaz’a Dizüstü bilgisayar hediye ederek projede emeği geçen öğretmenleri kutladı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.