Erdoğan'dan AK Parti'ye talimat: 15 Temmuz'u gölgelemeyin

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlama hazırlıkları sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti MYK'sında törenlere ilişkin verdiği talimatta 'sadelik' uyarısı yaptı. Erdoğan '15 Temmuz'u gölgelemeyin' dedi.

Videoyu Aç Erdoğan'dan AK Parti'ye talimat: 15 Temmuz'u gölgelemeyin
A
a

AK Parti’nin 16’ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları programı netleşmeye başladı. Son yapılan MYK ve MKYK toplantılarının başlıca gündem maddelerinden biri de kuruluş yıldönümü kutlamaları programı oldu.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın kulis haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesin talimat verdiği ve törenlerin kesinlikle abartı olmamasını istediği öğrenildi.

Erdoğan, hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, “Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz’u gölgede bırakmasın” dedi.

AK Parti, bu talimat kapsamında bir program hazırladı. Kutlamalara, kuruluşundan bu yana görev almış bakan, milletvekillerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri, belediye başkanları davet edildi. Davetli listesinin 6 bin kişi olduğu bildirildi. Vatandaşlar da katılacağı için törenlerin açık havada yapılmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Bu kapsamda da Harikalar Diyarı seçildi.

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yapacak. Ardından AK Parti’nin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davasından MİT krizine ve 15 Temmuz’a kadar önemli köşe taşlarının anlatıldığı bir film yayımlanacak. Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak. Ayrıca AK Parti hakkında çıkan tüm kitapların yer aldığı başka bir sergi daha organize ediliyor.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.