Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle 398 köy elektriksiz kaldı

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle 398 köy elektriksiz kaldı
A
a

Bitlis il merkezi ve ilçelerinde etkisini sürdüren olumsuz hava şartları, beraberinde elektrik kesintilerini de getirdi.


Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.'den yapılan açıklamada, bölgeyi etkisi altına alan ve özellikle Bitlis'te giderek artıran yoğun kar yağışı ve fırtınalı hava şartları nedeniyle enerji arzında sıkıntılar yaşandığı belirtildi.

Uçan çatıların, devrilen direklerin, kopan iletkenlerin ve hatların üzerine devrilen ağaçların oluşturduğu arızalara can ve mal güvenliği bakımından tehlikeli olanlara öncelik verilerek müdahale edildiği ifade edilen açıklamada, "Bitlis merkeze bağlı 1 belde, 63 köy ve 15 mezrada, Tatvan ilçesine bağlı 3 köy ve 1 mezrada, Mutki ilçesine bağlı 62 köy ve 46 mezrada, Hizan ilçesinde 79 köy ve 129 mezrada enerji arzında sıkıntılar yaşanmaktadır. Dün gece saatlerinde başlayan arızalara anında müdahale eden ekiplerimiz, kar yağışının kısa sürede yolları ulaşıma kapatması ve ekiplerin arazide can güvenliğinin tehlikede olması nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde onarım çalışmalarında ciddi aksamalar oluşmuştur. Bugün sabahın ilk ışıklarından itibaren onarım çalışmalarına başlayan ekiplerimiz, araç ile gidebildikleri noktalara intikal etmekte, kalan yolu da kilometrelerce yürüyerek kat etmektedirler. Tüm gayretimize rağmen bazı noktalara ulaşım maalesef sağlanamamaktadır. Valilik, belediyeler ve İl Özel İdare ile koordineli çalışan ekiplerimiz, tüm imkan ve kapasitesi dahilinde enerji sürekliliğini sağlamak için seferber olmuştur. Halkımızın olumsuz hava koşullarından dolayı elde olmayan nedenlerle oluşabilecek arızalar için göstereceği anlayışlı yaklaşıma şimdiden teşekkür ederiz" denildi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.