Bitlis'te uyuşturucu madde ve kaçak sigara operasyonu

Videoyu Aç Bitlis'te uyuşturucu madde ve kaçak sigara operasyonu
A
a

Bitlis Emniyet Müdürlüğü, düzenlediği operasyonlarla yılın ilk beş ayında kilolarca uyuşturucu madde ve 2 milyon 400 bin TL değerinde ise kaçak sigara ele geçirdi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yapan ve uyuşturucu madde kullanan şahıslara yönelik yapılan operasyonlar ve sokak çalışmalarında 198 olaya müdahale edildiği belirtildi. Açıklamada, Bu olaylarda toplam 212 şahsa adli işlem yapılmış, yakalanan şahıslardan 44'ü sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmıştır.

Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 22 kilo 0,39 gram eroin, 2 kilo 543 gram esrar, 6 kilo 0,27 gram metamfetamin ve 141 adet sentetik uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Yine Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince aynı tarihler arasında gerçekleştirilen kaçakçılık faaliyetlerine yönelik olarak 93 olaya müdahale edilmiş, bu olaylarda 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan 103, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan 6, parada sahtecilik suçundan 4, resmi belgede sahtecilik suçundan da 4 şahıs olmak üzere toplam 117 şahıs yakalanmış. Parada sahtecilik suçundan yakalanan 2 şahıs adli mercilerce tutuklanmıştır. Kaçak sigara konusunda yapılan çalışmalarda ise, piyasa fiyatı yaklaşık 2 milyon 400 bin kaçak sigara ele geçirilmiştir. İlimiz ve çevresinde suç ve suçlulara karşı yürüttüğümüz kararlı mücadelemiz devam edecektir denildi.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.