Bitlis'te çok sayıda mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Bitlis’te terör örgütünce araziye gizlenmiş çok sayıda mühimmat ve gıda malzemesinin ele geçirildiği belirtildi.

Videoyu Aç Bitlis'te çok sayıda mühimmat ve malzeme ele geçirildi
A
a

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu bilgiler yer aldı;

“Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, Bitlis ili merkez ilçesi kırsalında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca, araziye gizlenmiş vaziyette yaşam malzemesi ve patlayıcı olduğu bilgisi alınmıştır.

Bunun üzerine, 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle BTÖ mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla ‘Şehit Uzm. J. IV. Kad. Çvş. Veysel ŞİRİN 2020-02 Operasyonu’ başlatılmıştır.

Operasyon kapsamında, 20 Ocak 2020 günü toprağa gömülü vaziyette iki adet jelikan bidon içerisinde 5 bin adet bixi fişeği, 3 bin metre elektrik kablosu ve 310 kg çeşitli gıda malzemeleri ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemelerden delil niteliği taşıyanlara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile el konulmuş olup, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak, terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.