Bitlis’te 3 ayda 1192 kaçak göçmen yakalandı

Videoyu Aç Bitlis’te 3 ayda 1192 kaçak göçmen yakalandı
A
a

Bitlis ve ilçelerinde jandarma ekiplerince son 3 ayda yapılan yol kontrollerinde, 1192 kaçak göçmen ve bunlara organizatörlük yaptığı belirlenen 92 kişi yakalandı.

Bitlis ve ilçelerinde jandarma ekiplerince son 3 ayda yapılan yol kontrollerinde, 1192 kaçak göçmen ve bunlara organizatörlük yaptığı belirlenen 92 kişi yakalandı.

Bitlis Valiliği tarafından konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

“Jandarma ekiplerimizin yılbaşından bu yana yaptığı çalışmalarda 1.192 düzensiz göçmen ve 93 organizatör yakalandı. Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, son 3 ay içerisinde icra edilen operasyonlarda 1.192 düzensiz göçmen ile 93 organizatör yakalanmıştır. İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, göçmen kaçakçılığı olaylarının önlenmesi, organizatörlerin yakalanması, düzensiz göçmenlerin ülkeye girişlerinin ve insan hakları ihlallerinin engellenmesi amacıyla operasyonlar yapılmaktadır. 01 Ocak-28 Mart 2022 tarihlerinde göçmen kaçakçılığı olayına müdahale eden unsurlar, 1.131 Afganistan, 26 Pakistan, 34 Bangladeş ve 1’i Burma (Myanmar) uyruklu olmak üzere toplam 1.192 düzensiz göçmen yakalanmıştır. Göçmen kaçakçılığında kullanılan 60 araç ve 1 tekneye el konulurken, 93 organizatör hakkında adli işlem başlatılmıştır. Yakalanan 1.192 düzensiz göçmen işlemlerinin ardından Bitlis İl Göç İdaresine teslim edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile asayiş, huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.”

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.