Bitlis İHH ve Tatvan İnsan-der’den ortak yardım kermesi

Bitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) ve Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardım Derneği (Tatvan İnsan Der) tarafından “kardeşliğe ihtiyacımız var” ve “şimdi yardım zamanı” sloganıyla bir süredir devam eden operasyonlar dolayısıyla göç etmek zorunda kalan Cizre, Nusaybin, Sur ve Silopi’deki ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes düzenlendi.

Videoyu Aç Bitlis İHH ve Tatvan İnsan-der’den ortak yardım kermesi
A
a

Tatvan ilçesinde bulunan İşletme Parkında düzenlenen ve hafta sonu boyunca devam edecek olan kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yiyecek ve çeşitli giyecek ürünlerin satışa sunulduğu kermesten, elde edilecek olan tüm gelirler Cizre, Nusaybin, Sur ve Silopi’den göç etmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi aileler yararına kullanılacak.
 
Günün dayanışma ve paylaşma günü olduğunu belirten Bitlis İHH ve Tatvan İnsan Der Başkanı Muzaffer Taşcan, bu vesile ile yardım amaçlı kermes açtıklarını söyledi.
 
Kermesin İşletme parkında hafta sonu boyunca devam edeceğini kaydeden Taşcan, “Bitlis İHH ve Tatvan İnsan-der olarak bir süredir süren operasyonlar dolayısıyla Cizre, Nusaybin, Sur ve Silopi’den göç etmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi aileler yararına böyle bir girişimde bulunduk. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kermesimiz hafta sonu boyunca devam edecek olup, kermes boyunca elde edilen gelirler Cizre, Nusaybin, Sur ve Silopi’den göç etmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi aileler yararına kullanılacak. Ben şimdiden emeği geçen ve kermesimize katkı sunan herkese teşekkür ediyor ve herkesi kermesimize davet ediyoruz.”
 
Kermese gelen vatandaşlar ise gerek yemek yiyerek ve gerekse giyecek satın alarak yardım kermesine katkı sundu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.