Bitlis Belediyesinden korona virüsle mücadele çalışması

Bitlis Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplu taşıma araçlarında düzenli olarak dezenfekte edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Videoyu Aç Bitlis Belediyesinden korona virüsle mücadele çalışması
A
a

Bitlis Belediyesi toplu ulaşım araçlarını düzenli olarak ilaçlayarak, mikrop ve virüslere karşı dezenfekte çalışması yaptı.

Uygulama kapsamında, her gün binlerce kişinin yolculuk yaptığı toplu taşıma durakları ve otobüsler, ekipler tarafından temizleniyor. Ardından da özel kıyafetli personel tarafından püskürtme yöntemiyle ilaçlanarak virüslere karşı dezenfekte ediliyor.

Temizlik kapsamında araçların içi ve dışı detaylı olarak dezenfektasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Vatandaşların temas ettiği tutamaklar, borular ve koltuklar hijyenik hale getiriliyor.

Bitlis Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü dezenfekte ekipleri, toplu taşıma araçlarında oluşabilecek mikrobik ve bakteriyel durumları önlemek için düzenli olarak kapsamlı dezenfekte çalışması yapıyor .Toplu taşıma araçları içi, zemini, koltukları ve tuvaletleri, seferlerin tamamlanmasının ardından gece ekipler tarafından virüslere karşı ilaçlanıyor.

"Olası tehditlere karşı önlemimizi aldık"

Konu hakkında açıklama yapan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, ulaşım araçlarında rutin dezenfekte işlemlerinin yapıldığını anlattı.

Dünyada söz konusu olan yaygın üst solunum yolu enfeksiyonu riski nedeniyle periyodik uygulanan dezenfeksiyon işlemlerini artırdıklarını belirten Başkan Tanğlay, belediye olarak bu konuyla ilgili daha önce eylem planlarını oluşturduklarını kaydetti.
Tanğlay, toplu ulaşım araçları dışında kapalı alanlarda, ibadethanelerde, ve diğer bütün faaliyet alanlarında günlük dezenfeksiyon işlemlerine devam ettiklerini söyledi.
Vatandaşların toplum ulaşım alanlara ait kapalı yaşam alanlarını rahatlıkla kullanabileceklerini aktaran Tanğlay, "biz olası bir tehditten dolayı her türlü önlemi aldık ve almayada devam ediyoruz " ifadelerini kullandı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.