BİPEM tarafından 8 genç Portekiz'e gönderilecek

Videoyu Aç BİPEM tarafından 8 genç Portekiz'e gönderilecek
A
a

Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (BİPEM) tarafından hazırlanan We Are Volunteer-2 isimli gönüllülük projesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edildi.


Bitlis’te yaşayan gençler için hazırlanan proje sayesinde 17-30 yaş arasındaki gençler Portekiz’de kısa dönem gönüllülük hizmetine katılım sağlama fırsatı yakalayacak.

BİPEM’in Avrupa Gönüllüleri Hizmeti (AGH) kapsamında hazırlamış olduğu Kısa Dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi sayesinde, Bitlis’te yaşayan gençlerden 8’i Portekiz’in Arrouquelas, Braga ve Barcelos şehirlerinde sosyal faaliyetlere katılma imkanı elde etti.

Proje hakkında bilgi veren BİPEM Müdürü Necati Kaya, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) amacının, Avrupa Birliği'nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklediğini, 17-30 yaş arasındaki gençlerin eğitim ve dil yeterliliğine bakılmaksızın, 2 haftadan 12 aya kadar Avrupa’da ve diğer program ülkelerden birinde gönüllü olarak çalışmalarına olanak sağladığını söyleyerek, bu projenin, proje koordinatörü olan Sercan Varkan tarafından yürütüleceğini belirtti.

Necati Kaya, şunları ekledi;

Projemiz 17 - 30 yaş aralığındaki gençleri kapsıyor. Projeyi başlattığımızdan bu yana ülkemiz genelinden 550 kişi başvuru aldık. Başvuru yapan gençlerle yapılan mülakatlardan sonra yeterliliği olan ve Bitlis’te ikamet eden 8 gencimizin başvurusu uygun görüldü. Bu gençlerimiz Portekiz’in Arrouquelas, Braga ile Barcelos şehirlerine gidecek ve orada sosyal faaliyetler sayesinde yabancı dilini geliştirebilecek, yabancı kültürlere, farklı coğrafyaya, değişik toplumsal yaşama adapte olabilmenin yanı sıra kazanacakları özgüven ve tecrübe ile iş piyasasındaki seçeneklerini değerlendirebilecek. Proje kapsamında Avrupa’ya gidecek olan bu gençlerimizin tüm masrafları proje kapsamında Merkezimiz tarafından karşılanacak. Bu projemiz 33 gün sürecek ve gönüllülerimiz Şubat ayında Portekiz’e gönderilecektir. Ardından 16 kişiyi kapsayan yeni bir projemiz daha hayata geçecek.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.