Tatvan'da berber, kuaför ve güzellik salonları denetlendi

Tatvan'da mesaiye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarına denetim yapıldı.

Videoyu Aç Tatvan'da berber, kuaför ve güzellik salonları denetlendi
A
a

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında erkek ve kadın kuaförleri 21 Mart’tan itibaren geçici olarak kapatılmıştı. Korona virüs (Covid-19) vak’a ve ölüm sayılarında düşüşün başlamasıyla birlikte normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bu adımlardan ilki bir buçuk aydır kapalı olan kuaförlerin yeniden açılması oldu. Mesainin ilk gününde Tatvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarına İçişleri bakanlığının genelgesini tebliğ edip, işyerlerinde hijyen ve temizlik konularında denetim gerçekleştirdi.


Kuaför, berber ve güzellik salonları, bugün saat 09.00 itibarıyla müşteri hizmetine yeniden açıldığını söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Kısa süre önce tüm berber ve kuaförlerle toplantı gerçekleştirmiştik. Bu toplantılarda tüm berber ve kuaförlere daha temiz ve güvenli ortamda çalışmaları için dezenfektan, Cerrahi ve Siper maske dağıtımı gerçekleştirdik.

Berberlerimizden her gün işyerlerinin verdiğimiz dezenfektan ile dezenfekte edilmesini istedik. Hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığı için erkenden tüm tedbirlerimizi aldık. Berber ve kuaförlerimizden öncelikli ricamız tedbirleri hiçbir şekilde elden bırakmamaları, verdiğimiz dezenfektanlar ile düzenli olarak işyerlerinin dezenfekte edilmesi ve her tıraşta özellikle siperli maskeleri kullanmalarıdır” şeklinde konuştu.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.