Tatvan Aile Sağlığı Merkezi vatandaşın ayağına gidiyor

Tatvan Aile Sağlığı Merkezi çalışanları, kış şartlarına rağmen sağlık hizmetini köylerdeki vatandaşların ayağına kadar götürüyor.

Videoyu Aç Tatvan Aile Sağlığı Merkezi vatandaşın ayağına gidiyor
A
a

Aile hekimleri ile hemşireler, düzenli olarak gittikleri köylerde kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri veriyor. Vatandaşlar, koruyucu sağlık hizmetlerinin yanı sıra muayene, tedavi ve ana çocuk sağlığı ile aile planlaması hizmetlerinden de yararlanabiliyor.

Her koşulda ve tüm hava şartlarına rağmen köylere sağlık hizmeti ulaştırdıklarını ifade eden Tatvan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Doktor Damla Şahin, Aile sağlığı merkezi personelleri, yani doktor ve hemşireleri olarak, düzenli bir şekilde köyleri ziyaret ediyoruz. Öncelikle birinci basamak, yani koruyucu sağlık hizmetleri veriyoruz. Sağlık hizmeti götürdüğümüz köylerde bebeklerle çocukların kontrolleri ve aşıları, gebelerin takibi ve kontrolleri, yeni gebelerin tespit edilmesi işlemleri yapılıyor. Bunun yanında varsa hasta muayeneleri gerçekleştiriliyor. Bütün bunları düzenli olarak her koşulda ve tüm hava şartlarında yapmaya çalışıyoruz

Adabağ köyü Beştaş mezrasında ikamet eden 3 çocuk babası Mehmet Nuri Yıldız ise, Aile hekimimiz yaz kış demeden buraya gelip çocuklarımıza bakıyor. Çocuklarımızın muayeneleri ve aşılarını düzenli olarak yapıyorlar. Sağ olsunlar, teşekkür ederim diye konuştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.