Mutki Bağarası köyünde 15 gündür elektrik yok!

Mutki ilçesinde, elektrik trafoları onarılmadığı için 15 gündür elektrikleri kesik olan Bağarası Köyü sakinleri, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (VEDAŞ) tepki gösterdi.

Videoyu Aç Mutki Bağarası köyünde 15 gündür elektrik yok!
A
a

İlçeye 45 kilometre mesafedeki 83 haneli köyde vatandaşlar, elektrikleri kesik olduğu için buzdolabı ve yayık makinelerinin çalışmadığını, bu nedenle bozulan peynir ve sütlerini dökmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Elektrik arızasının giderilmesi için VEDAŞ Mutki İlçe Şefliğini aramalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını belirten köylüler, sıkıntılarının giderilmesi için yetkililerden destek beklediklerini dile getirdi.

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Acun, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sadece kendi köyüm için değil, 60 köy ve 74 mezra adına konuşuyorum. Tüm sıkıntılarımız aynıdır. İlçe olarak VEDAŞ ile büyük bir sorunumuz var. Köyümüzdeki trafo yandı. 15 gündür köyümüze elektrik verilmiyor. Bu nedenle telefon açtığımızda veya VEDAŞ şefi ile personelleri köye gittikleri her köyde 'AK Parti gelsin size yapsın' diyor. Bütün köy muhtarları aynı sıkıntıyı yaşıyor. Bu sıkıntıların giderilmesini bekliyoruz." dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.