bitlis haber portalı

HDP Genel Merkezi’ne silahlı saldırı düzenlendi!

Güncel 16 Aralık 2016 00:32
Videoyu Aç HDP Genel Merkezi’ne silahlı saldırı düzenlendi!
A
a

HDP’nin Ankara’da bulunan genel merkezine silahlı saldırı gerçekleştirildi. Pompalı tüfekle düzenlenen saldırıda 4 el ateş edildi. Saldırıda, parti binasının camı kırıldı.

HDP, saldırıya ilişkin Twitter hesabında "İl-ilçe binalarımıza, Genel Merkezimize dönük saldırıların azmettiricisi, intikam yemini eden ve seferberlik çağrıları yapan yetkililerdir" açıklamasında bulundu.İleri Haber'e konuşan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, saldırı sırasında içeride partililerin olduğunu ancak kimsenin yaralanmadığını belirtti. Saldırganın tüfekle ateş açtığını belirten Bilgen, polisin saldırganı gözaltına aldığını aktardı.

HDP: Demokratik siyaset, diyalog ve müzakerede ısrarcıyız

HDP, saldırıdan sonra şu açıklamayı yaptı:

"Bu akşam saat 22:20 civarında A. T. G. isimli bir saldırgan, ticari bir taksi ile Genel Merkezimizin önüne gelmiş, araçtan inip kapının önüne geldiğinde montunun içerisinden pompalı tüfeğini çıkarıp 4 el ateş etmiştir. Daha sonra tüfeğini yere atıp ellerini kaldırarak polise teslim olmuştur. 

"Yaralananın olmadığı saldırıda Genel Merkez binamız hafif zarar görmüştür. 

"İl-ilçe binalarımıza ve son olarak da Genel Merkezimize yönelik bu saldırıların azmettiricisi, 'intikam' çığlıkları atan, kolluk kuvvetlerine 'merhametsiz olun' diyen, hiçbir hukuka dayanmadan 'milli seferberlik' ilan eden, her gün partimizi hedef gösteren iktidar mensuplarıdır. 

"İktidar bu tutumu ile HDP'ye yönelik bir algı operasyonu sürdürmektedir. Türkiye'nin dış ve iç politikasındaki kendi hatalarını ve fiyaskolarını örtmek için çabalamaktadır. 'Ya başkanlık ya kaos' anlayışı toplumu ve ülkeyi adım adım bir felaket girdabına sürüklemektedir. 

"HDP'yi demokratik siyasetten tasfiye etme çabalarına karşılık bizler demokratik siyasette güçlü bir şekilde ısrar ediyoruz. Sorunlarımızı demokratik siyasetle, diyalog ve müzakereyle çözme konusundaki tutumumuzda kararlıyız.

"Ne bu saldırılar ne de algı operasyonları bizleri demokratik siyaset yolumuzdan, bu konudaki kararlı ve ilkeli tutumumuzdan vazgeçiremeyecektir."

"Milli seferberlik çağrısını duyunca..."

Bilgen, daha sonra Twitter hesabından "Belli ki seferberlik çağrısını duyunca pompalı tüfeği alıp HDP'ye koşmuş.Oysa Cumhurbaşkanı seferberlik derken milli dayanışmayı kastetmiş!" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.