bitlis haber portalı

Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve Ayla Akat Ata tutuklandı!

Güncel 30 Ekim 2016 21:29
Videoyu Aç Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve Ayla Akat Ata tutuklandı!
A
a

Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı tutuklandı!

Diyarbakır'da haklarında yürütülen soruşturma kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan ve dün ilk kez avukatları ile görüştürülen Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Anlı ve Kışanak, sevk edildiği mahkemece "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklandı.

5 gün sonra avukatları ile görüştüler

Diyarbakır’da gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, dün haklarındaki 5 günlük kısıtlılık kararının kaldırılmasından sonra avukatları ile görüşmüştü.

Avukat Mehmet Emin Aktar, müvekilleri Kışanak ve Anlı’nın kendi istekleri doğrultusunda ifade verdiklerini belirterek şöyle demişti:

"İsteselerdi ifade vermeyebilirlerdi. Ancak her ikisi de istediği için emniyette ifade verdiler. Sayın Kışanak’ın ifadesini emniyet, Anlı’nın ifadesini ise avukatlar nezaretinde jandarma aldı. İfadelerinde ortaya herhangi somut bir delil ve belge konulmadı, sadece her iki müvekilimize, yaptıkları konuşmalar ile ilgili sorular yöneltildi."


Ayla Akat Ata tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanakve Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto eden 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski vekil Ayla Akat Ata ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zülküf Karatekin de bulunuyordu. Ata da sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Kaynak : T24

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.