Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Erdoğan'dan Şemdinli açıklaması: 4 şehidimiz, 20 civarında yaralımız var

Videoyu Aç Erdoğan'dan Şemdinli açıklaması: 4 şehidimiz, 20 civarında yaralımız var
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Şemdinli'de mühimmat deposunda yaşanan patlamada 4 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Beştepe’de düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘tek parti döneminde ecdat mirasının hoyratça savrulduğunu’ söyleyerek, “Türkçe ezan husumetin göstergesi” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ÜLKEMİZİ YÖNETENLER BUNALTTI: Mücadelemizin zaferle sonuçlanmasının ardından yeni devletimizle tarih sahnesinde yerimizi aldık. 2. Dünya Savaşı’nın ayak seslerinin duyulduğu dönemde tek parti yönetimine ilişkin acı hatıraları dinledik. Bugünkü gençler tek parti dönemini ancak tarih kitaplarından arşivlerden öğrenme imkanına sahiptir. Bize yalan söyleyen bir tarih anlatıldı. Ülkemizi yönetenler büyük bir maddi külfetin altında ezmekle kalmamış değerler üzerinde kurduğu baskıyla iyice bunaltmıştır.

TÜRKÇE EZANIN SAVUNULMASI HUSUMETİN GÖSTERGESİ: Ülkemizde belirli bir kesim tek parti devrinden çok partili hayata geçiş mecburi bir değişimdir. Önce Milli Kalkınma Partisi ve sonra Demokrat Parti CHP’ye karşı milletin sesi olarak siyaset sahnesine çıktılar. 1946 seçimlerinde uygulanan açık oy gizli tasnif yöntemi CHP yönetiminin demokrasi anlayışı konusunda fikir vermeye yeterlidir. Demokrat Parti ezici çoğunlukla ülkeyi yönetme sorumluluğu üstlenmiştir. Bugün hâlâ tek parti dönemiyle sembolleşmiş zulümlerden biri olan Türkçe ezanın kamuoyu önünde savunulabiliyor olması bu özlemin, husumetin bir işaretidir. Ezanın Arapça okunması bir şeyin ifadesidir. Türkçe ezan denince onu sadece biz anlarız. Arapça dendiği zaman bu evrensel olduğunun ifadesidir. Şimdi bunu değiştirmek bizi değerlerimizden uzaklaştırmanın adımıdır.

HAKKARİ’DE 4 EVLADIMIZ ŞEHİT: Bu gece maalesef Hakkari’de mühimmat deposundaki patlama sebebiyle 4 evladımız şehit oldu, 20 civarında yaralımız var. Allah’tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz. Görünürde Kandil’deki PKK’yı terör örgütü ilan edip ödül koyanların arka planda aynı teröristlerle nasıl iş tuttuklarını çok iyi biliyoruz. Kuzey Irak’taki terör yuvalarını birer birer dağıtarak Kandil’i de Sincar’ı da teröristlerin başına yıkma yolunda ilerliyoruz.

FIRAT’IN DOĞUSUNU ÇOK YAKINDA GÜVENE KAVUŞTURACAĞIZ: Fırat’ın doğusundaki Suriyeli kardeşlerimizin bölücü terör örgütünün pençesi altında inim inim inlediğinin farkındayız. Çok yakında bu bölgedeki mazlumları da güvene ve huzura kavuşturacağız. Bize kurulan tuzakları en kısa sürede sahipleri ve piyonların başlarına geçirip yolumuza devam edeceğiz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.