Bitlis ve ilçelerinde ekmeğin fiyatı 1 lira 25 kuruşa çıkarıldı

Videoyu Aç Bitlis ve ilçelerinde ekmeğin fiyatı 1 lira 25 kuruşa çıkarıldı
A
a

Bitlis ve ilçelerinde 250 gramı 1 liradan satılan ekmeğin fiyatı 1 lira 25 kuruşa çıkarıldı.

Dolar kurundaki artışlar ve artan maliyetleri öne süren fırıncılar, daha öncesinde 250 gramı 1 liraya satılan ekmeğin gramajını 200'e düşürerek 1 lira 25 kuruşa satmaya başlamıştı.

Bitlis il ve ilçe ekmek komisyonunun 25 Eylül 2018 tarihinde almış olduğu kararın Ticaret Bakanlığı ekmek komisyonunca da uygun görüş bildirilmesi üzerine Bitlis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından 1 Ekim 2018 tarih ve 11 nolu karar ile Bitlis ve ilçelerinde uygulanacak olan yeni fiyat tarifesini belirlendi. Buna göre; karar tarihi itibariyle 250 gram ekmek Bitlis ve ilçelerinde 1 lira 25 kuruştan, 1 kilo ekmek ise 5 liradan satışa sunulacak. Yapılan yeni düzenleme ile daha öncesinde 200 gramını 1 lira 25 kuruştan alan Bitlisliler, artık 250 gramlık ekmeği aynı fiyattan alabilecek.

Bitlis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, alınan karar ile ilgili, ilgili yerlere de bilgilendirmelerde bulunuldu. Buna rağmen resmi fiyat tarifesi dışında satış yapan işletmeler olursa ve yapılan denetimlerde bu tespit edilirse cezai işlem uygulanacak.

Öte yandan; yeni fiyat tarifesinin belirlenmesi ile ilgili görüş bildiren bazı fırıncılar ve vatandaşlar kararı yerinde bulurken, bazı fırıncılar zammı az, vatandaşlar ise zammın fazla olduğunu savundu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.