Hizan'da çıkan yangında 3 bin dönüm orman kül oldu

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Hizan'da çıkan yangında 3 bin dönüm orman kül oldu
A
a

Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Akşar bölgesinde çıkan yangında 3 bin dönüm orman kül oldu.


İlçeye bağlı Akşar bölgesinde sebebi belirlenemeyen yangına, çevredeki köylü vatandaşlar tarafından ilk müdahale yapıldı. Vatandaşların yardım çağrısı üzerine Bitlis Orman Genel Müdürlüğü'nden gelen ekipler ile köydeki vatandaşlarla birlikte bir haftadır devam eden yangın kontrol altına alındı.

Köy sakinlerinden biri olan Mecit Yılmaz’’dan edilinen bilgiye göre, Bir haftadır ormanın içinde yangını söndürmek için mücadele ediyoruz. Gecemiz gündüzümüz belli olmadan çıkan yangını el birliği ile söndürmeye çalıştık. Birçok hayvan telef oldu. Çıkan yangında 3 bin dönümlük arazi gözlerimizin önünde kül olup gitti dedi.


Bitlis Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklama da, Bitlis ili Hizan ilçesi Aksar köyü yolu güzergahında yolun alt kısmı ve üst kısmında 3 Ağustos 2018 tarihinde yangın ihbarı alındı. Derhal Bitlis Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile Hizan Orman İşletme Şefliği ekipleri tarafından yangına müdahale edildi. Kaymakamımızın da bizzat katılımları ile birlikte Bitlis Orman İşletmeye ait 1 adet ilk müdahale aracı, 1 adet Arazoz, 5 adet araç ve Hizan Özel İdaresi ve Hizan Belediyesine ait 1 adet itfaiye aracı, 1 adet su tankı, 1 adet dozer ve 1 adet greyder ile yangına müdahale edildi 3 Ağustos 2018 tarihi 21: 00 sıralarında yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları 05.08.2018 tarihinde bitirildi denildi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.