Ahlat Belediye Başkanı Çoban'dan Alman Meclisine tepki

Ahlat Belediye Başkanı Çoban: "Onlar unutmasınlar ki bu milletin içinden Hitler denen bir alçak çıkmamıştır. O zulmün failleri onlardır. Soykırımı ancak onlar yapar"

Videoyu Aç Ahlat Belediye Başkanı Çoban'dan Alman Meclisine tepki
A
a

Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararına tepki gösterdi.
 
Çoban, Keçe Külahlılar Atlı İlim Kültür Derneği açılışına katıldı. Burada konuşan Çoban, Avrupa'nın tümünün ittifak ederek eskiden yaptıkları gibi zulmün ve zalimliğin devamını bugün de parlamentolarında devam ettirdiğini belirtti.
 
Çoban, uzun zamandır Türkiye ile müttefik olan Almanları karar nedeniyle kınadıklarını belirterek, "Onlar unutmasınlar ki bu milletin içinden Hitler denen bir alçak çıkmamıştır. O zulmün failleri onlardır. Soykırımı ancak onlar yapar. Onların kültüründe var.
 
Bizde milletlerin tümüne hürmet, saygı ve merhamet var. Allah rızası için yaratılanı yaratandan ötürü seven bir kültürden geliyoruz. Hangi soykırımdan bahsediyorsunuz. İnsanların tümünü kılıçtan geçirerek, yok ederek zulmederek ortadan kaldıran sizlersiniz. Daha düne kadar Yahudiler ayrı ağlıyordu, içinizde bulunan diğer unsurlar ayrı ağlıyordu. Tüm zulmü siz uyguluyorsunuz. Hangi zalimlikten, hangi soykırımdan bahsediyorsunuz." diye konuştu.Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.