Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Nemrut'ta Uçurtma Şenliği Düzenlendi

Videoyu Aç Nemrut'ta Uçurtma Şenliği Düzenlendi
A
a

Avrupa Seçkin Destinasyonları kapsamında mükemmeliyet ödülü alan dünyanın ikinci büyük krater gölü Nemrut Kalderası'nda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.

Avrupa'nın 25 mükemmel destinasyonu arasında yer alan ve her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Nemrut Krater Gölü'nde düzenlenen uçurtma şenliği renkli görüntüler oluşturdu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü öncülüğünde bir araya gelen doğaseverler, Nemrut Kaklderası'nda hem piknik yaptı, hem de uçurtmalarını gökyüzüne bıraktı.

7'den 70'e birçok doğaseverin katıldığı etkinlikte, çocuklar aileleriyle müdürlük tarafından dağıtılan uçurtmaları uçurarak doyasıya eğlendi.

Etkinliğin sonunda ise çevreye dikkat çekmek isteyen doğaseverler, kalderadaki çöpleri topladı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü Muhammet Ay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Nemrut Kalderası'nın tarihi ve turistik açıdan önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, bu nedenle uçurtma şenliğini burada gerçekleştirdiklerini söyledi.

Adeta bir yer yüzü cennetini andıran kalderada doğaseverlerin, uçurtma uçurmanın keyfini çıkardığını ifade eden Ay, "Etkinlikte hem uçurtma uçurduk. Hem de katılımcılarla çervereye dikkat çekmek için etraftaki çöpleri topladık" dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.