Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sıcak havalarda serinlemek için suya girmek, ilimizdeki sulama tesisleri, baraj, göl, gölet ve taşkın kontrol tesislerinde can kaybına yol açabilecek boğulma riski taşımaktadır.

Bu yapılarda tel örgüler ve uyarı levhaları bulunmasına rağmen, bazı kişilerin yine de suya girerek can kaybına neden oldukları tespit edilmiştir.

Yüksek akıntılı ve yüzme için uygun olmayan su yapısı, iyi yüzücülerin bile boğulma tehlikesi yaşayabileceği bir yerdir. Bu nedenle, amaç ne olursa olsun, baraj, göl, gölet, sulama kanalları ve taşkın kontrol tesislerindeki suya girilmemesi gerekmektedir. Ayrıca, çocuklar gibi tehlikelerin farkında olmayan ya da tedbirleri anlamayan vatandaşların su yapılarına yaklaştırılmaması önem arz etmektedir.

Vatandaşların, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 66. maddesi gereğince idari yaptırımlara tabi tutulabileceği unutulmamalıdır.

Can güvenliğini korumak ve üzücü olayların yaşanmaması adına, sulama kanalları, baraj, göl, gölet ve taşkın kontrol tesislerine girilmemesi gerektiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."

27 İlde FETÖ'ye Yönelik “KISKAÇ-22" Operasyonu: 74 Gözaltı 27 İlde FETÖ'ye Yönelik “KISKAÇ-22" Operasyonu: 74 Gözaltı

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)