Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Muş iline bağlı Varto ilçesine bağlı Armutkaşı, Leylek, Taşçı, Seki, Karaç, Çaylar, Tuzlu, Küçüktepe ve Yeşildal köylerinde enerji altyapısını güçlendirmek ve yenilemek amacıyla önemli bir yatırım gerçekleştirdi. Bu çalışmaların toplam maliyeti 17 milyon lira olarak açıklandı.

Muş'ta gökyüzünde İnsanı andıran cisim görenleri şaşkına çevirdi Muş'ta gökyüzünde İnsanı andıran cisim görenleri şaşkına çevirdi

VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar,

“2023 yatırım programımız çerçevesinde köylerimizin enerji altyapısını güçlendiriyoruz. Ekiplerimiz, Varto ilçemize bağlı köylerde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımız eski ve ekonomik ömrünü yitirmiş tüm şebeke unsurlarını yeniliyoruz. Ağaç direkli eski hatların yerine beton ve demir direkli yeni şebekeler inşa ediyoruz. Bu şebekelerimizde izolasyonlu kapalı iletkenler kullanıyoruz. Yine bu noktalarda yeni armatür montajlarıyla köy yollarımızı ışıl ışıl hale getiriyoruz. Muhtarlarımızla koordineli bir şekilde yaptığımız bu çalışmalara halkımızdan da çok olumlu geri dönüşler oluyor. VEDAŞ ailesi olarak tüketicilerimize sunduğumuz hizmeti sürekli iyileştirmek için yatırım çalışmalarımıza devam ediyoruz, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Editör: ALEV YAŞAR