Düzenlenen turnuvanın final müsabakası Tatvan Kapalı Spor Salonu'nda Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Yoncabaşı Ortaokulu arasında oynandı. Çekişmeli geçen müsabakada rakibini 3 – 1'le geçen Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü takımı turnuvanın şampiyonu oldu,. Yoncabaşı Ortaokulu ikinci, Vangölü Feribot İşletme Müdürlüğü ise turnuvanın üçüncüsü oldu.

Yapılan final müsabakasıyla 29 Mart'ta start alan turnuva sona ererken, düzenlenen ödül töreni ile turnuvada dereceye giren takımlara kupaları verildi.

Turnuvanın şampiyonu olan Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü takımına kupasını takdim eden ilçe Kaymakamı Murat Erkan, elde ettikleri başarıdan ötürü takımın oyuncularını tebrik etti.

Turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkürlerini ileterek, turnuvada dereceye giren takımları tebrik ettiğini belirten Kaymakam Murat Erkan, genel anlamda güzel bir turnuva gerçekleştirildiğini söyledi.

Düzenlenen bu tür etkinliklerin kurumlar arasındaki sosyal birlikteliği artırarak kaynaşmaya vesile olduğunu ifade eden Erkan, 'Amacımız bu tür etkinliklerle kurumlar arası dayanışma, dostluk ve kaynaşmaya vesile olmaktır. Bu anlamda düzenlediğimiz turnuva oldukça renkli ve çekişmeli geçti. Bu sayede farklı kurumlardaki arkadaşlarımız birbirleri ile tanışma fırsatı da bulmuş oldu. İnşallah bu tür turnuvaları her yıl farklı branşları da içine alarak geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Bu vesile ile turnuvada dereceye giren takımlarımızı tebrik ediyor, ayrıca turnuvaya katılım gösteren tüm takımlarımıza da ilgilerinden ötürü teşekkür ediyorum.' Diye konuştu.

Turnuva ikincisi olan Yoncabaşı Ortaokulu'nun kupasını takdim eden Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Medeni Öztaş ise, dereceye giren takımları tebrik ederek, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Turnuvanın üçüncüsü olan Vangölü Feribot İşletme Müdürlüğünün kupasını ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şahin Kardaş takdim etti.

Düzenlenen ödül töreni toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.