Tatvan'da sondaj çalışmalarında sona gelindi

Tatvan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün, Tatvan - Bitlis - Muş yol ayrımının bulunduğu bölgede başlattığı ikinci su kuyusu sondaj çalışmalarında sona gelindi.

Videoyu Aç Tatvan'da sondaj çalışmalarında sona gelindi
A
a

Tatvan Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından Tatvan – Bitlis - Muş yol ayrımın bulunduğu bölgede yerleşim alanlarının ve Hastanelerin su ihtiyacını karşılamak için içme suyu sondaj çalışmalarında içme suyu yüzeye çıkarıldı. Başlatılan çalışma ile yaklaşık 150 metreden, saatte yaklaşık 70 ton civarında su çıkıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Özkan, "İçme suyu sondaj çalışması sonucunda Tatvan, Bitlis, Muş yol ayrımın bulunduğu bölgede ekiplerimiz tarafından önceki yıllarda sondaj çalışması ile içme suyu çıkarılmış ve bölgenin hizmetine sunulmuştu. Geçtiğimiz aylarda Rahva bölgesinin imara açtık. İmara açılan alanların içme suyunu şimdiden çözüyoruz. Bu kapsamda ikinci sondaj çalışması ile yaklaşık 150 metreden çıkardığımız su ile Tatvan, Bitlis, Muş yol ayrımın bulunduğu bölgede yapılaşmaların artmasına karşı önceden tedbirimizi alıyoruz. Yeni su kuyusunun elektrik ve hat bağlantılarının devam ediyor. Bahsettiğimiz bölgede su sıkıntısını tamamen çözüyoruz" dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.