Tatvan’da karlar yerleşim alanı dışına taşınıyor

Tatvan Belediyesi tarafından yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında, ilçe merkezindeki karlar kamyonlarla yerleşim alanı dışına taşınıyor.

Videoyu Aç Tatvan’da karlar yerleşim alanı dışına taşınıyor
A
a

Tatvan ilçesindeki vatandaşların yoğun kar yağışından dolayı mağdur olmaması için, Tatvan Belediyesi tarafından kar temizleme ve yol açma çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca, ilçe merkezindeki tüm kamu kurumu ve okulların bahçelerini kardan temizleyen belediye ekipleri, gece saatlerinde başlatılan çalışmalar kapsamında da çarşı merkezindeki karları temizledi. Cumhuriyet Caddesi üzerindeki karlar, iş makineleri yardımıyla kamyonlara yüklenerek yerleşim alanı dışına taşındı.

Gece boyunca devam eden çalışmaları, Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Korkmaz ve AK Parti Tatvan İlçe Başkanı Cemil Sayılgan ile birlikte yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, yoğun kar yağışından dolayı vatandaşların mağdur olmaması amacıyla yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında ilçedeki tüm yolları ulaşıma açtıklarını ve yol genişletme çalışması yürüttüklerini söyledi.

Resmi kurumların bahçelerini de kardan temizlediklerini belirten Başkan Geylani, eğitim ve öğretimde aksaklık yaşanmaması için başlatılan çalışmalar kapsamında, belediye ekipleri tarafından ilçedeki tüm okulların bahçesinde ve çevresinde biriken kar ile buzların temizlendiğini kaydetti.

Aynı zamanda mahallelerde de çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Geylani, “Yoğun bir kar yağışı oldu ve biz de kar yağışı ile birlikte kar temizleme çalışması başlattık. İlçemizdeki 16 farklı noktada aynı anda karla mücadele çalışması yürütüldü. Ekiplerimiz tarafından mahallelerimizdeki tüm yollar çok kısa sürede ulaşıma açıldı. Ardından kamu kurumlarının bahçeleri de kardan temizlendi. Okul tatilinin sona ermesinden dolayı ders başı yapacak olan öğrencilerin eğitim ve öğretimde aksaklık yaşamamaları için ilçe merkezindeki tüm okulların bahçeleri kardan temizlendi. İlçe genelinde şuan yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Aynı zamanda çarşı merkezindeki karlar da kamyonlara yüklenerek yerleşim alanı dışına taşınıyor. Karla mücadele çalışmalarımız 10 kamyon ve 22 iş makinesi ile devam ediyor” dedi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.