Tatvan'da ‘El Sanatları Sergisi’ açıldı

Tatvan Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezi, Aile Destek Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından, Tatvan’da “El Sanatları Sergisi” açıldı.

Videoyu Aç Tatvan'da ‘El Sanatları Sergisi’ açıldı
A
a

El Sanatları Sergisinde, kursiyerlerimiz tarafından eğitim öğretim yılı boyunca hazırlanan el emeği göz nuru ürünler sergileniyor. 

Kursiyerler tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünlerin sergilendiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, sergi hakkında yaptığı açıklamada “ Belediye bünyesinde bulunan Kültür Sanat ve Spor Merkezi, Aile Destek Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılan kursiyerlerimiz tarafından eğitim öğretim yılı boyunca hazırlanan el emeği göz nuru ürünler burada sergilendi. Pandemiden dolayı kurslar bir süre kapalıydı. Uygun görülen zamanlarda ise, kurs hocaları ve kursiyerler tedbirler çerçevesinde titiz çalışmalar yürüttü. Emeklerinden dolayı kurs hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sergide, Aile Destek Merkezi’nin 8 kursuna katılan 120 kursiyer, Kültür Sanat Merkezi’nin 7 kursuna katılan 100 kursiyer, Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılan kursiyerler tarafından hazırlanan çok sayıda el işi ve el sanatları ürünleri yer alıyor.

Tatvan Halk Eğitim Merkezi binasında açılan El Sanatları Sergisi 7 Haziran 2021 tarihine kadar sürecek.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.