Tatvan Belediyesi asfalt serim çalışmalarına devam ediyor

Videoyu Aç Tatvan Belediyesi asfalt serim çalışmalarına devam ediyor
A
a

Tatvan Belediyesi tarafından, ilçe merkezinde başlatılan sıcak asfalt yol yapım çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından altyapısı tamamlanan Cumhuriyet Caddesi’ne dikey inen yollarda asfalt yapım çalışmalarında ekipler Kasımpaşa Caddesi’nin yol yenileme çalışmalarına başladı.

İlçe genelinde 2019 yılında 220 bin metrekare ve 2020 yılı içerisinde de 480 bin metrekare toplamda da 700 bin metrekare yol yenileme çalışması gerçekleştirerek Tatvan’da rekor düzeyde bir yolun yenilendiğini söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani şu açıklamalarda bulundu. Başkan Geylani, “Malumunuz olduğu üzere göreve başladığımızda devam eden bir altyapı çalışması vardı. Şehrimizin en büyük sorunu olan altyapı çalışmalarına hız vererek %22 tamamlanma oranıyla devraldığımız altyapıyı %70’lerin üstüne çıkardık.

Tabi bu çalışmaları yaparken de yollarımız tahrip oldu. Bu kapsamda da üstyapı çalışmalarında yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. İki yıl gibi kısa bir sürede bölgede birçok il belediyesinin bile ulaşamayacağı düzeyde yol yenileme çalışması gerçekleştirdik. Yıllarca ihmal edilen mahallelerin, caddelerin ve sokakların yollarını yeniledik ve yenilemeye de devam ediyoruz. Kar yağışı başlayana kadar da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızı yaparken vatandaşlarımız olumsuz bir şekilde etkilendi. Şunu da belirtmekte fayda var. Bütün bu çalışmalar siz değerli vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve kaliteli alt ve üstyapı hizmeti alabilmeniz içindir. Bu konuda bizlere anlayış gösteren bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Çalışmalardan ötürü rahatsızlığımızdan dolayı da tüm hemşerilerimizden özür diliyoruz” dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.