Tatvan Belediye Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatına Destek

Videoyu Aç Tatvan Belediye Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatına Destek
A
a

Tatvan Belediye Meclisi, özel gündem çağrısıyla olağanüstü toplanarak Silahlı Kuvvetleri'mizin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatına tam destek verdi. Tatvan Belediye Başkanlığında yapılan meclis toplantısında oy çokluğu ile Barış Pınarı Harekâtı'na ortak bildiri ile destek verdi.


Tatvan Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtına destek olmak, Millet olarak milli birlik ve beraberlik duruşumuzu güçlendirmek amacıyla özel gündem çağrısıyla toplandı. Özel gündem çağrısıyla yapılan toplantıya AK Parti Grubu Barış Pınarı Harekâtı'na ortak bildiri ile destek verdi.
Tatvan Belediyesi Meclis Üyesi Fazıl Engin tarafından okunan bildiride, Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütlerine karşı yıllardan beri büyük bir mücadele veriyor. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır.” dedi.
"Devletimizin ve kahraman ordumuzun daima yanındayız"
Kahraman ordumuzun sınırlarımızın ötesinde çok önemli bir harekat icra ettiğini ifade eden Meclis Üyesi Engin, "Bu harekata karşı hem ülke içersinde hem de ülke dışında Türkiye'mizin bütünlüğünü bozmak için bir takım bölücü faaliyetler yürütülüyor.  Bizim de hem ülke olarak hem de millet olarak bir ve beraber olduğumuzu ülkemizin istiklali, istikbali, güvenliği ve bölgemizdeki istikrar için tek vücut olduğumuzu her zaman ifade etmemiz gerekiyor.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DEAŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Tatvan Belediyesi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır." Bu vesile ile Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler ve acil şifalar diliyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde bu harekât amacına ulaşarak başarılı bir şekilde sonuçlanır. Ülkemiz için, bölgemiz için istikrar için gerekli olan sonuçlar elde edilmiş olur” " şeklinde konuştu.
Toplantı öncesinde Başkan Geylani ve Ak Parti Grubu ellerinde Türk Bayraklarıyla asker selamı eşliğinde fotoğraf çektirip ‘Barış Pınarı Harekâtı’ndaki askerlerimize desteklerini iletti.
 
Softmedya Yazılım Web Reklamı

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.