Bitlis'in En Güzel İlçesi Seçildi! O İlçe Zirveyi Kaptı Bitlis'in En Güzel İlçesi Seçildi! O İlçe Zirveyi Kaptı

Bitlis'in güzellikleri arasında saklı kalan bir doğa harikası olan Gümüşkanat Şelalesi, Mutki ilçesine bağlı Gümüşkanat köyü yakınlarında bulunuyor. Türkiye'nin en yüksek şelalesi olma potansiyeli taşıyan bu şelale, doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çekmeyi bekliyor.

Bitlis Şelalesi'nin turizme kazandırılması gerektiğini dile getiren Beşminare Düşünce Akademisi Başkanı Serdar Durer, "Gümüşkanat Şelalesi birçok doğal şelaleden farklı olarak yaz mevsiminde de kurumamaktadır. Yaklaşık 60 metre yükseklikten akan Gümüşkanat Şelalesi Türkiye’nin en yüksek şelalesi olmaya aday konumunda olup, gerekli ölçümler yapıldığı taktirde inanıyorum ki ülkemizin en uzun ve en güzel şelalesi seçilecektir" şeklinde konuştu.

ekran-goruntusu-2023-08-27-121839.png

Gümüşkanat Şelalesi'nin Tanıtımı ve Turizme Kazandırılması Önemli

Bu doğa harikasının daha geniş kitlelere tanıtılması ve turizme kazandırılması gerektiğini vurgulayan Durer, "Gümüşkanat Şelalesi’ni ilk defa gördükten sonra yolunun yapılması gerektiğini ve bu güzel şelalenin çevresinde çeşitli düzenlemeler yapılması konusunu çeşitli platformlarda ifade etmiştim. Yine konuyu Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu beye arz ve izah etmiştim. Aydoğdu konuya duyarsız kalmamış ve bu güzel şelalemizin çevre düzenlemesini yaptırmış, yolunu da ciddi manada düzelttirmiştir. Aydoğdu'ya ve şahsında emeği geçen çalışma arkadaşlarına içtenlikle teşekkür ediyoruz" dedi.

Bitlis Genç İş Adamları Derneği'nin kurucu başkanı Ramazan Şerif Fırat ve beraberindeki heyetin de şelaleyi ziyaret ettiğini belirten Durer, "Bugün BİGİAD "Bitlis Genç İş Adamları Derneği" Kurucu Başkanı Ramazan Şerif Fırat ve beraberindeki 13 kişilik heyetle bu şelaleye geldik. Şelalenin muntazam güzelliğine herkes hayran kaldı. Ramazan Şerif Fırat beye, birçok kişiye Gümüşkanat Şelalesini tanıttığı için ayrıca teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Gümüşkanat Şelalesi'nin doğal ve etkileyici güzelliği, turizm potansiyeli açısından büyük bir fırsat sunuyor. Bu muhteşem doğa harikasının turizme kazandırılmasıyla hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekeceği ve bölgeye olumlu katkı sağlayacağı düşünülüyor.

aw017146-01.jpg

aw017146-02.jpg

Editör: Mezher Yamaç