KYK başbakanlık burs ve kredi sonuçları açıklandı!

Videoyu Aç KYK başbakanlık burs ve kredi sonuçları açıklandı!
A
a

Kredi ve yurtlar Kurumu tarafından yapılan KYK burs sonuçları bugün açıklandı. Öğre saatlerinde Yükseköğrenim Öğrencileri tarafından beklenen açıklama geldi. KYK başbakanlık burs ve kredi sonuçları öğrenme linkine haberimizinden ulaşabilirsiniz.


KYK Burs sonuçları 2014-2015 yılı için açıklandı. KYK öğrencilere yılbaşı sürprizi yaptı ve sonuçları açıkladı. Öğrenciler merakla bekledikleri sonuçlara ulaştı.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü, 2014-2015 kredi ve burs sonuçlarının açıklandığını bildirdi. KYK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, burs-kredi miktarı 300 liradan 330 liraya yükseltildi.
 
 
 
 
Kurum tarafından lisans öğrencilerine 330, yüksek lisans öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine ise 990 lira burs-kredi ödemesi yapılacak.
 
Öğrenciler, burs-kredi sonuçlarına www.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilecek.
 
Burs-kredi alacak öğrenciler, taahhütnamelerle ilgili işlemlerde artık noter masrafı ödemek zorunda kalmayacak. Öğrencilerin söz konusu taahhütnameleri, noterlere gitmeden 31 Ocak 2015 tarihine kadar PTT üzerinden temin ettikleri e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden onaylamaları yeterli olacak.
 
Konuya ilişkin ayrıntılar, www.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebilinecek. KYK taahhütnamesini 21.12.2014 tarihinden itibaren e-devlet şifrenizle onaylayabilirsiniz. KYK burslarının açıklanmasından sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları da bir kaç gün içinde açıklanabilir.
Kaynak : CNNTÜRK
Softmedya Yazılım Web Reklamı

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.