Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Gölbaşı Beldesinde öğrencilere yönelik gıda güvenliği eğitimi verildi

Videoyu Aç Gölbaşı Beldesinde öğrencilere yönelik gıda güvenliği eğitimi verildi
A
a

Güroymak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce İlçeye bağlı Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunda öğrencilere mesleki kariyer ve okullarda gıda güvenliği eğitimi verildi.

Güroymak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda güvenliği eğitim sorumlusu tarafından Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunda verilen eğitimde çocukların gıda tüketimi ve hijyen konularında bilinç seviyeleri artırılması, mikrop nedir, doğru el yıkama, kantinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, marketten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve mesleki kariyer ile ilgili bilgiler anlatıldı. 

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Reşit Kardaş eğitimde, meslek seçimi hakkında bilgiler Alo 174 gıda hattı, okul logolu ürünler, fırından ekmek - simit alırken dikkat edilmesi gerekenler (unlu mamul-eldiven-para ilişkisi) hakkında bilgi sahibi olmaları hedefleniyor Gelecek nesillerimizin temeli olan çocuklarımızın, daha sağlıklı beslenebilmesi ve daha bilinçli gıda tüketim alışkanlıklarına sahip olabilmesi için, eğitim faaliyetlerimize okullarda devam edeceğiz. 

Bakanlığımız 2018- 2022 Stratejik Planında yer alan, Okullarda Gıda Güvenirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirmek hedefi doğrultusunda 2018 yılından bu yana eğitimler yürütülmektedir. Ancak 2020- 2021 yılları arasında ülkemiz ve dünyada yaşanmakta olan Covid-19 pandemisi nedeniyle, okulların kapalı olması sonucunda yapılamayan eğitim çalışmaları yeniden başlamıştır denildi.

Güroymak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce verilen eğitime Güroymak İlçe Tarım Müdürü Mehmet Reşit Kardaş, Ziraat Yüksek Mühendisi Ayhan Bulduk Veteriner Hekim Selin Karaberber ve Erbil Zeydan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.