Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesapları ve basın yayın organlarında yer alan "Yangın bölgesinde valiye, 'yalan söylüyorsunuz' diyen genç darbedildi" iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Valilik, yaşanan olayın tamamen asılsız olduğunu vurguladı.

Vali Ali İhsan Su'nun Köksalan ve Yazçiceği mahallelerinde, Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasında yaşanan arazi yangınında hayatını kaybeden vatandaşların taziyesine katıldığı belirtilen açıklamada, Vali Su'nun, ailelerin acılarını paylaştığı ve gerekli destek ve yardımların sağlanması için çalışmaların sürdüğünü ifade ettiği aktarıldı.

Headline (1)

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Ziyaret esnasında taziye yerinde bulunan bir vatandaş tepkili söylemlerde bulunmuş, cenaze yakınları da yapılan bu tepkinin kendilerine yönelik bir hakaret olduğunu dile getirmişler, taziye yerinde bu şekilde söylemlerin doğru olmadığını ifade etmişlerdir. Sayın Valimizin korumaları ile S.Ç. arasında herhangi bir darp olayı yaşanmamıştır. Devletimiz, tüm kurumlarıyla yangında mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir. Yaşanan yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz."

Diyarbakir Ve Mardinde Aniz Yangini Ol Sayisi Yukseldi 39282Eed

Trafik Kazalarının 6 Aylık Bilançosu Açıklandı: 10 Ölü, 2.893 Yaralı Trafik Kazalarının 6 Aylık Bilançosu Açıklandı: 10 Ölü, 2.893 Yaralı

Valilik, devletin tüm kurumlarıyla yangında mağdur olan vatandaşların yanında olmaya devam edeceğini belirterek, yangında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

A155Ad31 B8D2 4085 95Fe E068A48Bff4C

Muhabir: Mehtap Çelebi