Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Tatvan Devlet Hastanesi, 2024 yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı çerçevesinde başarılı bir saha tatbikatı gerçekleştirdi. Muhtemel afet ve acil durumlarda hastane personelinin hazırlık seviyesini test etmek amacıyla yapılan tatbikat, gerçekçi senaryolar üzerinden pratik yapma fırsatı sundu.

Hastane Tatbikatında Acil Durum Senaryoları Uygulandı

Tatbikat sırasında, hastane içinde yangın senaryosu üzerine "Kırmızı Kod" uygulandı ve hastane personeli hızla müdahale etti. "Mor Kod" ile birlikte HAP Koordinasyon Ekibi toplandı ve belirlenen görevleri yerine getirdi. "Sarı Kod" ile tahliye işlemleri gerçekleştirildi ve hastaların güvenliği sağlandı. Tatbikat süresince doktorlar, hemşireler, idari personel ve diğer sağlık çalışanları koordineli bir şekilde hareket ederek senaryo gereği kilitli kalan hastaların kurtarılmasını sağladı.

A W236566 01

Bitlis'te Yatılı Bölge Okulu'nda ‘Okuldaki Çiftlik' Projesi Başladı Bitlis'te Yatılı Bölge Okulu'nda ‘Okuldaki Çiftlik' Projesi Başladı

Başarılı Acil Durum Tatbikatı Gerçekleştirildi

Yaklaşık bir saat süren tatbikat sonucunda Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökmen Reyhanlı, hastanenin acil durumlara hazırlık seviyesinin yüksek olduğunu vurgulayarak, “2024 yılı HAP Planı Saha Tatbikatı, hastanemizin acil durumlara hazırlık seviyesinin yüksek olduğunu bir kez daha göstermiştir. Hastane yönetimi olarak, çalışanlarımızın ve hastalarımızın güvenliği için acil durumlara karşı hazırlıklı olma konusunda kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Tatbikat esnasında destekte bulunan tüm kurumlara teşekkür ederiz” dedi. Reyhanlı ayrıca, tatbikata destek veren tüm kurumlara teşekkürlerini iletti.

A W236566 03A W236566 02A W236566 04

Kaynak: İhlas Haber Ajansı