Bitlis'te 3'üncü etap sokak sağlıklaştırma çalışmaları başladı

Bitlis Belediyesi, tarafından kentin tarihini gün yüzüne çıkarmak amacıyla başlatılan "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" çalışmalarının 3. etabı başlatıldı.

Videoyu Aç Bitlis'te 3'üncü etap sokak sağlıklaştırma çalışmaları başladı
A
a

Belediye tarafından yapılan 1. ve 2. Etap olarak Sokak Sağlıklaştırma Projesinin tamamlanmasının ardından, 3. Etapta ise 127 iş yerinin çalışmaları da başlatıldı.

Sabah iş yerleri sahipleri ve teknik ekip ile kahvaltıda bir araya gelen Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, çalışmanın başlatıldığı iş yeri esnaflarıyla görüştü.
Esnafında görüşünü aldıktan sonra Tanğlay, daha sonra çalışmaları yerinde inceleyerek, yüklenici firmada, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Esnaf mağdur olmadan çalışmaların yürütüleceğini belirten Tanğlay, Bitlis'in kadim tarihini gün yüzüne çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Tanğlay, "Bitlis, konumu ve tarihi değerleri bakımından ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerden biri. Bitlis’in turizme açılması anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sokak sağlıklaştırma projesiyle elektrik ve telefon kablolarının düzenlenmesi, yol kaplaması, binaların çatı, bahçe duvarı gibi cephe iyileştirmeleri yapılarak, daha güzel ve düzenli bir görünüme kavuşturulacak." dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.